Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Awarie i serwis twojego motocykla.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Junak 121 - nie chce odpalać.
knhyre
Easy Rider
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2018, 23:28
Imię: knhyre
Motocykl: Motocykl
Lokalizacja: Polska

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: knhyre » 26 cze 2019, 17:56

Myślę,że Twoje problemy z tym modelem powinny się znaleźć w komentarzach pod recenzja tego motocykla... Motor wydaje się być fajny i być może tak jest, a poważny problem wydaje się być w serwisie... Czy masz podobne zdanie czy się mylę?

Awatar użytkownika
michcron
Maniac Rider
Posty: 2454
Rejestracja: 13 kwie 2017, 12:00
Imię: Michal
Motocykl: Hyosung GV 125
Lokalizacja: Gdańsk/Przywidz
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: pokój lub namiot
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Forumowy gospodarz:
Kontaktowanie:

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: michcron » 26 cze 2019, 19:57

No waśnie czemu tak długo trwa ten serwis. Jak się ściąga części z Azji indywidualnie to 2 tygodnie i mamy je w domku. Jak się ekstra zapłaci to i po 5 dniach dochodzą.
Mnie by to irytowało.

bob127
Zarząd
Posty: 3522
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:41
Imię: Robert
Motocykl: cbr 125 r i inny
Lokalizacja: Piastów
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: bob127 » 26 cze 2019, 20:02

Czyli potwierdza się.Najwieksza bolączka Junaka to ......... serwis i dostępność części.I mówię to z pełną odpowiedzialnością jako były użytkownik.

fan11
Plecak
Posty: 64
Rejestracja: 02 maja 2019, 22:16
Imię: Michal
Motocykl: Junak RX One
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/ Warszawy
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Zlot Jeziorsko VI:
Kontaktowanie:

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: fan11 » 18 paź 2019, 23:33

Na wstępie pragnę was przeprosić za brak dalszych losów ale ma to swoje uzasadnienie.
Przed usterką zbiornika miałem usterkę czujnika poziomu paliwa (opiszę w recenzji) na nowy czujnik czekałem długo i się nie doczekałem, więc miałem uzasadnione obawy, że ze zbiornikiem będzie tak samo. Zrobiłem dokumentację foto i zgłoszenie wysłałem mailem, po ponad tygodniu widząc, że szans żadnych, a sezon w pełni zaproponowałem serwisowi, że ja zakleję ten zbiornik specjalnym klejem i będziemy czekali na nowy. Serwis się zgodził, bez problemu (przynajmniej serwis spoko) i tak jeździłem sobie, nie chciałem o tym pisać bo nie wiadomo kto to czyta i czym nie narobił komuś kłopotu. Molestowałem serwis co jakiś czas oni biedni mówili, że załatwiają aż w końcu dnia piątego września wymienili mi zbiornik na zupełnie nowy. Z lakierowaniem zbiornika coś jest nie tak, jakiś dziwny ten lakier taki nie gładki ale ogólnie OK, tak więc mam nowy zbiornik, wydaje mi się, że z nowym czujnikiem paliwa i raczej pompą paliwową, po trzech miesiącach usterka została naprawiona poprzez wymianę zbiornika.
W miejscu gdzie był przeciek paliwa było łączenie - spawanie zbiornika w nowym zbiorniku w tym miejscu nie ma żadnego łączenia, obstawiam, ze w produkcji na prasie coś pękło i ktoś to kiepsko pospawał albo hgw.

bob127 pisze:Czyli potwierdza się.Najwieksza bolączka Junaka to ......... serwis i dostępność części.


Tu odniosę się do innego znanego mi przypadku - znak kogoś kto kupił motocykl Kusqvarna taki inny KTM nie wiem kto to faktycznie produkuje ale gość miał źle zespawaną obręcz koła i jak najechał na ten kiepski spaw to mu powietrze uchodziło, zgłosił to na reklamację (lipiec) i dostał info, że nowe koło dostanie w ..... listopadzie ,myślę, ze nie jest to problem jedynie Junaka, a wszystkich takich wynalazków

fan11
Plecak
Posty: 64
Rejestracja: 02 maja 2019, 22:16
Imię: Michal
Motocykl: Junak RX One
Lokalizacja: Wola Mrokowska k/ Warszawy
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Zlot Jeziorsko VI:
Kontaktowanie:

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: fan11 » 18 paź 2019, 23:43

W sumie to tutaj napiszę o czujniku poziomu paliwa - podzielcie temat jeżeli uznacie za stosowne

Od samego początku czujnik pokazywał źle, tzn gdy była jeszcze połowa zbiornika to migała już ostatnia kratka, czyli rezerwa. Na pierwszym przeglądzie 23 kwietnia zgłosiłem to, serwis miał poprawić ale efekt był taki, ze czujnik się popsuł całkowicie i cały czas pokazywał brak paliwa, obiecali załatwić nowy czujnik.
Było to niezwykle irytujące bo nie wiedziałem kiedy mi się faktycznie paliwo kończy, minął jeden przegląd, przyszedł drugi przegląd (ostatni dzień maja) ale czujnika nie było, lecz na tym przeglądzie (uwaga oficjalna wersja) pan serwisant sprawdził to jeszcze raz i okazało się, że "przewody były źle zaizolowane, masa się zwiera" ja też robię serwisy i taki tekst to znana mi ściema, nie wiem co zrobili, czy na własną rękę wyjęli z innego motocykla czy co ale naprawili i czujnik pokazywał jak należy. Nie mniej dziękuję za naprawę, bo raz musiałem go pchać 3 km do stacji - źle policzyłem kilometry i nie dojechałem - wyschło.

bob127
Zarząd
Posty: 3522
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:41
Imię: Robert
Motocykl: cbr 125 r i inny
Lokalizacja: Piastów
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Junak RX One - dziurawy zbiornik paliwa

Postautor: bob127 » 21 paź 2019, 18:22

Mojej hondzie mija właśnie 20 tyś. Jedyne na co narzekam to napęd. Skończył się całkowicie łącznie z zębatkami.
O zgrozo junak pod moim kierownictwem przejechał połowę mniej i napęd też do wymiany,razem z zębatkami.
Co do paliwa nawet gdy ostatnia kreska zgasła honda dalej jechała. W junaku był kranik wystarczyło przełączyć na rezerwę i jechał dalej(nawet 540 km!!! trasa). Najgorzej wychodzi zestawienie kosztów. Junak pół litra więcej palił i serwisowanie było dużo droższe niż hondy przy połowie mniejszym przebiegu.


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość