Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Awatar użytkownika
Biszkopt
Maniac Rider
Posty: 1365
Rejestracja: 29 lip 2021, 9:21
Imię: Michal
Motocykl: Kawasaki ER6n 650
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Biszkopt » 08 maja 2024, 9:53

Prim pisze:A co to taka piękna majóweczka i nikt nic??? A ja tu dziś wpadam bo mam chwilkę i chciałem popatrzec i poczytać i lipa.

To my tu wszyscy czekamy na Ciebie i twoją relacje :)

pavlak556
Uczeń
Posty: 135
Rejestracja: 09 mar 2023, 19:26
Imię: Paweł
Motocykl: Hyosung GV125 , Piaggio MP3 500 i.e
Lokalizacja: Krakow
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: pavlak556 » 08 maja 2024, 13:41

Majóweczka była udana - pozdrowienia dla ekipy bieszczadzkiej . Podziękowania dla Edyty i Bogdana za gościnę i organizację spotkania. Szkoda że w obczajonym ośrodku w Płonnej jest tak mało miejsc noclegowych . Byłoby świetne miejsce na zlot. Knajpa niezwykle klimatyczna i piwo było dobre...

dejv
Road Racer
Posty: 932
Rejestracja: 27 sie 2017, 2:07
Imię: Dawid
Motocykl: Aprilia Tuareg
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kawa u mnie: Tak
Zlot Skulsk IV:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: dejv » 12 maja 2024, 10:32

Prim pisze:A co to taka piękna majóweczka i nikt nic??? A ja tu dziś wpadam bo mam chwilkę i chciałem popatrzec i poczytać i lipa.

Wszyscy milczą onieśmieleni Twoim wyjazdem :)

Awatar użytkownika
Rider
Biker
Posty: 492
Rejestracja: 08 wrz 2021, 10:29
Imię: Gabriel
Motocykl: Honda Varadero XL 125
Lokalizacja: Jasło
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Rider » 12 maja 2024, 11:15

Sobota mimo niekorzystnych prognoz była super :f: :idea:
Odwiedziliśmy tylko niektóre z Fortów wchodzącego w skład kompleksu Twierdzy Przemyśl.
Część jest w remoncie, a na pozostałe brakło by i tygodnia czasu.
Na początku wyleciałem z Jasła z Tomkiem i do Przemyśla dojechaliśmy na czas. Po chwili zaczęła się zbierać reszta grupy.
Szybkie ustalenia poszczególnych punktów i ruszyliśmy w trasę.
Pierwszy odcinek trasy pokonaliśmy w deszczu. Na szczęście później już było sucho i nawet ciepło.
W załączniku moja amatorska fotorelacja z wyjazdu :idea: :!:
Polecam FORT III "Łuczyce" super miejsce z rewelacyjnymi widokami, bazą noclegową, miejscami na ognisko i przede wszystkim super Opiekunami tego historycznego miejsca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rider
Biker
Posty: 492
Rejestracja: 08 wrz 2021, 10:29
Imię: Gabriel
Motocykl: Honda Varadero XL 125
Lokalizacja: Jasło
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Rider » 12 maja 2024, 11:34

CD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Prim
Maniac Rider
Posty: 1154
Rejestracja: 27 lip 2017, 13:24
Imię: Szymon
Motocykl: Kawasaki Versys 650
Lokalizacja: Pyskowice
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Prim » 13 maja 2024, 11:22

dejv pisze:Wszyscy milczą onieśmieleni Twoim wyjazdem :)

Oczywiście wiem że to żart, ale takie prawdy oczywiste przez większośc z nas znane jednak niech wybrzmią. Można przejechać 2 tys km i w sumie zapomnieć o jeździe w tydzień czy dwa a można przejechać kilkadziesiąt kilometrów i mieć opowieści na nie jedno ognisko ::)

A nawiązując do Rumunii to akurat ja zapomniałem już o tym wyjeździe. Kraj do powtórki bo poza deszczem, zimnem i chmurami to niewiele zanotowałem :))
P.S to dłużej mi zapadła w pamięć konsumpcja już w Polsce przywiezionej z Maramuresz Palinki :)

Poxdro Dejv.

Awatar użytkownika
Prim
Maniac Rider
Posty: 1154
Rejestracja: 27 lip 2017, 13:24
Imię: Szymon
Motocykl: Kawasaki Versys 650
Lokalizacja: Pyskowice
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Prim » 13 maja 2024, 11:28

Rider pisze: Twierdzy Przemyśl.
...............
Polecam FORT III "Łuczyce".............


Ciekawe miejsca. Dopisałem do mapy celem odwiedzenia. Dzięki Gabriel i Pozdro

dejv
Road Racer
Posty: 932
Rejestracja: 27 sie 2017, 2:07
Imię: Dawid
Motocykl: Aprilia Tuareg
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kawa u mnie: Tak
Zlot Skulsk IV:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: dejv » 13 maja 2024, 11:29

Mi się marzy Gruzja i tamtejszych TET. :)

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Jorhn
Plecak
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2022, 9:42
Imię: Marek
Motocykl: Honda Cb 125F/Varadero
Lokalizacja: Sandomierz
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Jorhn » 17 maja 2024, 12:30

A to i ja się pochwalę majówką. Dla mnie rozpoczęła się 26.04 wyjazdem do Warki na rozpoczęcie sezonu grupy Motocyklem pod namiot. Wyjazd ok 16 z Sandomierza, niby nie było daleko, ale jednak ubrałem się trochę za lekko, więc końcówka już do najprzyjemniejszych nei należała. Na miejsce docieram ok 19, zaczepia mnie jakaś grupa ze śląska, więc rozbijam namiot obok nich. Jestem umówiony na spotkanie z Tomem, ale nie wiem, czy już jest (okazuje się, że przyjechał wcześniej). Wieczorem wspólne ognicho i biesiadowanie, które nieco się przeciągnęło. Ale bez szaleństw, na sobotę jestem umówiony ze znajomym mieszkającym "w okolicy" na wspólny wypad.
I tak o to w sobotę poleciałem sobie odwiedzić ruiny w Czersku. Zawsze mnie korciły, ale jakoś się nigdy nie składało być w okolicach. Nieco pokręciłem się z kolegą po okolicy no i powrót na pole namiotowe. A wieczorem, ponownie grupowe "manewry". A przy okazji - pozdrówka @Fotom :)
W niedzielę czas zbierania się. Ale nie, nie do domu, dla mnie to dopiero początek! Nie spiesząc się ogarniam jakieś śniadanie, czekam na przeschnięcie namiotu i pokrowca, powoli się pakuję i ruszam bawić się dalej. Cel? Dolny Śląsk! Drogę obieram sobie bocznymi, co wyśmienicie się spisuje, gdyż aż do okolic Opola praktycznie nie napotykam większego ruchu na trasie. Nie zamierzam nic zwiedzać, zatrzymuję się tylko przy punkcie widokowym na wielką dziurę w ziemi w okolicach Bełchatowa. A tak, to tylko przystanki na fajkę, tankowanie, picie itp. Dzięki temu podróż przebiega sprawnie. Od opola (czy bardziej od Nysy) zrobił się już znacznie większy ruch. Widać, nie tylko ja uderzam w okolice Kotliny Kłodzkiej. Inna sprawa, że z każdym pokonanym kilometrem zmęczenie daje się co raz to mocniej we znaki. Na miejsce docieram o w miarę normalnej porze, dobrze, będzie można nieco odpocząć. Na poniedziałek miałem zaplanowany dzień odpoczynku (choć i tak nieco pokręciłem się po okolicy). We wtorek wyprawa na zaporę w Pilchowicach. Oczywiście też wybrane głównie drogi boczne dzięki czemu mam możliwość napawania się przepięknymi widokami. Sama zapora robi wrażenie, jak by nie patrzeć jest to druga co do wielkości taka budowla w Polsce (pierwsza kamienna).
Jadąc przez okolice Jeleniej Góry widok na Śnieżkę i okoliczne szczyty ... bajka ... i to szczyty jeszcze okryte śniegiem. Coś pięknego, polecam każdej osobie, która tego nie widziała! Banan na gębie gwarantowany!
Na powrocie odbijam jeszcze na pałac w Łomnicy. Przepiękna miejscówka, park, zachowane zabudowania. Jak już wcześniej pisałem, zwiedzać mi się nie chce, znowu porcelana, zbroje itp, ale przeniesiono tam "Dom Modlitwy" - dawny kościół ewangelicki. Historia tych budynków i relacji jest bardzo ciekawa. Ale to już dla tych, co lubią takie klimaty. No i zajefajny park, dający odrobinę cienia w ten gorący dzień.
Do tego odwiedziłem jeszcze kamienny krąg ... o którym nie wiem nic niestety (czasu zabrakło na szukanie, wpadła mi miejscówka w ostatniej chwili), zamek i stary kościół w Bolkowie. Resztę rzeczy już pomijam, to takie kwiatki w butonierce. Wiem, że tu muszę znowu wrócić, kolejne tereny do eksploracji. A tych miejsc, jakie bym chciał odwiedzić, to zatrzęsienie ... fajnie, będą kolejne powody na przyjazd tutaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jorhn
Plecak
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2022, 9:42
Imię: Marek
Motocykl: Honda Cb 125F/Varadero
Lokalizacja: Sandomierz
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dziś byłem, czyli nasze wycieczki motocyklowe :)

Postautor: Jorhn » 17 maja 2024, 12:30

cd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „trasy inne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości