Piaggio mp3 400cc

Tutaj możesz pochwalić się swoim moto.
Regulamin forum
Ważne! Jak zakładacie tytuł swojego tematu, podajcie pełną nazwę motocykla. Takie działanie porządkuje forum i zwiększy ilość odsłon waszego tematu.
pysiu
Maniac Rider
Posty: 1355
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:28
Imię: Ryszek
Motocykl: Zipp Raven 125 Lux i inne
Lokalizacja: Przemyśl i okolice
Drobna naprawa u mnie: Tak
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Piaggio mp3 400cc

Postautor: pysiu » 05 gru 2023, 0:05

Pogrzebałem trochę w starych katalogach i YT. Romet Classic 400 był trójkołowcem. Szkoda, że szybko spadł z oferty. Motocykl do wózka (inaczej był homologowany) różnił się kilkoma rozwiązaniami w stosunku do modelu solo. Moto miało grubsze lagi, koło wózka hamowane ( często w lekkich koszach nie ma hamulca) hamulcem tarczowym. Motocykl miał bieg wsteczny nie realizowany za pomocą rozrusznika ( jak to teraz bywa ) a z wałka skrzyni biegów za pośrednictwem dodatkowego koła zębatego. Wsteczny był włączany po naciśnięciu dodatkowej dźwigni na kierownicy i włączeniu dźwigni zmiany biegów poniżej jedynki.
Dzisiaj motocykl w tej wersji w handlu prawie nie występuje, bo i chyba niewielka była jego sprzedaż.

W latach 2002/2003 był sprzedawany motocykl trójkołowy z koszem: Junak Milenium. Kosz wykonany był przez polskiego konstruktora Lecha Czwordona, współtwórcę słynnego motocykla Munch Mamut. Kosz był lekki, nie hamowany. W tym zestawie Junaka udawał motocykl Hyosung 250. Działało to tak sobie i wymagało od kierowcy ostrożności w czasie jazdy.

I wtedy zaczęła się era motocykli, skuterów trójkołowych. Pierwszym z nich, który osiągnął sukces rynkowy był chyba Piaggio 125. A potem już poszło. Najlepszy z nich to Yamaha Nikken 900, lecz z uwagi na niespełnianie warunków, nie kwalifikuje się na B.

Z uwagi na mały udział w rynku nie wspominam o markach niszowych, czy kosmicznie drogich jak HD czy CanAm.

ps. Czytając materiały na ten temat da się odczuć zainteresowanie trójkołowcami grupy motocyklistów w wieku emerytalnym.

pavlak556
Uczeń
Posty: 127
Rejestracja: 09 mar 2023, 19:26
Imię: Paweł
Motocykl: Hyosung GV125 , Piaggio MP3 500 i.e
Lokalizacja: Krakow
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Piaggio mp3 400cc

Postautor: pavlak556 » 05 gru 2023, 20:31

Trójkołowce to alternatywa dla ludzi , którzy nie chcą lub nie mogą zdobyć "A" prawa jazdy z różnych przyczyn . Gdyby na egzaminie zrezygnowano z placu to pewnie jeszcze raz podjąłbym wyzwanie... Na razie MP3 to namiastka dużej pojemności . I spokojnie pasażerkę można wziąć - pod górę nie zdechnie. Wadą niestety jest masa 270 kg. Postawić na centralnej stopce to wyzwanie. Oraz niestety wciąga paliwo ok 5,5 l /100 km . W połączeniu z małym zbiornikiem daje to zasięg ok 200 km - trochę mało. Plus za pakowność , sporo miejsca pod kanapą , bagażnik z tyłu , duży kufer centralny. Kanapa jest wygodna i w dłuższej trasie można się przesuwać tył - przód . Wadą jest brak miejsca na prawą nogę ze względu na stopkę hamulca , ale mam w planie dorobienie pewnej formy spacerówki. Na razie najdłuższa trasa to 400 km - pozytywnie. Reszta spostrzeżeń jak się ociepli.

mirage
Maniac Rider
Posty: 2833
Rejestracja: 07 paź 2017, 21:36
Imię: mirek
Motocykl: honda shadow vt 125 r 2000,lub odwrotnie...
Lokalizacja: konin'a okolice
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: XVII Ogólnopolskie Spotkanie Forum Route 125

Postautor: mirage » 07 sty 2024, 17:05

pavlak556 pisze:Jakiś czas szukałem motocykla z koszem z L5E w dowodzie . Niestety bez powodzenia . Ponoć Romet Classic 400 występował w takiej konfiguracji .


Na ten temat może udzielić odpowiedzi nasza
(Była) forumowiczka - Magda.
Swego czasu była zainteresowana rometem z
wózkiem bocznym.
Z przyczyn innych to nie doszło do realizacji.

pavlak556
Uczeń
Posty: 127
Rejestracja: 09 mar 2023, 19:26
Imię: Paweł
Motocykl: Hyosung GV125 , Piaggio MP3 500 i.e
Lokalizacja: Krakow
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Piaggio mp3 400cc

Postautor: pavlak556 » 08 sty 2024, 19:25

Może się coś pokaże na OLX-sie. Trzymam rękę na pulsie.


Wróć do „Twój motocykl”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość