Re: Video testy motocykli Benelli TRK 502 X

Tutaj możesz pochwalić się swoim moto.
Regulamin forum
Ważne! Jak zakładacie tytuł swojego tematu, podajcie pełną nazwę motocykla. Takie działanie porządkuje forum i zwiększy ilość odsłon waszego tematu.
Awatar użytkownika
Prim
Maniac Rider
Posty: 1131
Rejestracja: 27 lip 2017, 13:24
Imię: Szymon
Motocykl: Kawasaki Versys 650
Lokalizacja: Pyskowice
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: Prim » 31 sie 2022, 12:37

Romario pisze:Powiem krótko .super sprzęt .Bardzo ekonomiczny 4.3 l. na 100 km. Nie wiem czy trafiłem na taki egzemplarz ale z relacji kumpli którzy użytkują kawasaki wszyscy są bardzo zachwyceni .Bardzo leciutki i zgrabny idealny do miasta w korki i na trasę . Cenowo też do przyjęcia .O wiele tańszy niż SUZUKI DL 650. Jeżeli chodzi o wadę to jest tylko jedna :P dosyć mała ładowność 170 km .W dalekie trasy z pasażerem i bagażem raczej nim nie pojedziesz .Ja smigam sam więc dla mnie to nie problem . :D Byłbym zapomniał Versys jest wyjątkowo wysoki .Przeznaczony dla ludzi 178cm +Sylwetka kierowcy bardzo wygodna .


Co do dopuszczalnej ładowności to kawa i tak więcej niż TRK no ale mniej niż v -strom. Tylko pomijając cenę używek kawy i v-stroma to weź teraz traf niedojechany egzemplaż suzuki :// Wiadomo że można tak powiedzieć o każdym modelu no ale v-strom jest w czołówce tych sprzętów, które raczej nie służą do podjechania nad jeziorko w weekend.
Znowu tu jest mały minus z kawa bo ja dużo jazd we dwoje i to zwykle z delikatnym bagażem.
... a i tak recesja to raczej wstrzymam się z czymkolwiek.
Dzięki za recenzję Romek. W zasadzie potwierdziłeś i napisałeś to co mówią i piszą o versysie.
Żeby tylko trafić fajny egzemplarz gdyby coś

rom24
Plecak
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2022, 22:10
Imię: Roman
Motocykl: Kymco X-Town 125
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: rom24 » 31 sie 2022, 19:28

Panowie,
A myślicie, że Benelli 502C (ten cruser) będzie miał ten sam problem?
Czyli za małą moc do wagi?
Bo na papierze mają bardzo zbliżoną wagę....

rom24
Plecak
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2022, 22:10
Imię: Roman
Motocykl: Kymco X-Town 125
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: rom24 » 31 sie 2022, 19:33

I jeszcze jedno:
z tego co widzę na stronie CF-moto pl to na razie w Polsce dostępny jest tylko 1 motocykl ( 250ccm ) ale na otomoto widzę także 650ccm.
Czy to jakiś nieoficjalny import z DE ? :D Czy o co chodzi?

Awatar użytkownika
Romario
Maniac Rider
Posty: 1379
Rejestracja: 21 lip 2017, 23:42
Imię: Roman
Motocykl: KAWASAKI VERSYS 650
Lokalizacja: Gdańsk
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: Romario » 31 sie 2022, 20:36

rom24 pisze:I jeszcze jedno:
z tego co widzę na stronie CF-moto pl to na razie w Polsce dostępny jest tylko 1 motocykl ( 250ccm ) ale na otomoto widzę także 650ccm.
Czy to jakiś nieoficjalny import z DE ? :D Czy o co chodzi?

U nas w trójmieście CF MOTO dostępne są wszystkie modele od 50 cc do 900cc Wszystkie z autoryzowanego salonu . Jeżeli chodzi o Benka to w tym roku wprowadzili 800 cc. Niestety silniki wsadzili do większości modeli oprócz TRK :P I tu znów pojawia się problem z mocą Marka BENELLI oferuje silnik 800 cc który odpowiada mocą i osiągami 650 cc .Dla mnie to wielka lipa .Dlatego Benek odpada .

rom24
Plecak
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2022, 22:10
Imię: Roman
Motocykl: Kymco X-Town 125
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: rom24 » 02 wrz 2022, 7:36

Dzięki wielkie.

PS. Myślałem o nim ale teraz to muszę się chyba mocno zastanowić...

rom24
Plecak
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2022, 22:10
Imię: Roman
Motocykl: Kymco X-Town 125
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: rom24 » 04 wrz 2022, 23:26

Jeszcze jedna zagwózdka:
porównuję moc Kymco Xciting 400ccm oraz Zontes 350VX 350ccm

No i ku mojemu zaskoczeniu - większej pojemności skuter ma 4KM mniej niż mniejszej pojemności motocykl. Dlaczego?

Czy to wynika z jakichś kwestii technicznych i jest normalne
czy też po prostu tak wyszło inżynierom?

Awatar użytkownika
Prim
Maniac Rider
Posty: 1131
Rejestracja: 27 lip 2017, 13:24
Imię: Szymon
Motocykl: Kawasaki Versys 650
Lokalizacja: Pyskowice
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: Prim » 06 wrz 2022, 19:10

rom24 pisze:Jeszcze jedna zagwózdka:
porównuję moc Kymco Xciting 400ccm oraz Zontes 350VX 350ccm

No i ku mojemu zaskoczeniu - większej pojemności skuter ma 4KM mniej niż mniejszej pojemności motocykl. Dlaczego?

Czy to wynika z jakichś kwestii technicznych i jest normalne
czy też po prostu tak wyszło inżynierom?

Jak najbardziej jest to normalne a wynika z kwestii technicznych ( pisząc w dużym skrócie) . W świecie motocykli większa pojemność nie zawsze oznacza więcej koników niż np w przypadku motocykla o nieco mniejszej pojemności.

pysiu
Maniac Rider
Posty: 1346
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:28
Imię: Ryszek
Motocykl: Zipp Raven 125 Lux i inne
Lokalizacja: Przemyśl i okolice
Drobna naprawa u mnie: Tak
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: pysiu » 06 wrz 2022, 19:43

Przy takiej różnicy istotniejsza jest wartość momentu i jego przebieg, do obrotów.

Awatar użytkownika
Prim
Maniac Rider
Posty: 1131
Rejestracja: 27 lip 2017, 13:24
Imię: Szymon
Motocykl: Kawasaki Versys 650
Lokalizacja: Pyskowice
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: Prim » 19 paź 2022, 13:57

Romario pisze:.... dosyć mała ładowność 170 km .W dalekie trasy z pasażerem i bagażem raczej nim nie pojedziesz


Romek, mam pytanie. Nie umiem nigdzie znaleść w czeluściach internetu tej dopuszczalnej ładowności, którą podałeś 170 kg. Nie daje mi to spokoju bo 170 kg to przeciętny jeździec z plecaczkiem ubrany od stóp do głów w ubranie motocyklowe. Czyli trzeba wychodzić z założenia że skoro to taki mały turystyk - choć to nie ma znaczenia bo jaki by nie był to jazda z maksymalną tolerancją. A przecież to pojazd dwu osobowy. Jeśli to prawda no to projektanci naprawdę się nie popisali.
Tak podpytuję bo podoba mi się "skurczybyk" a lubię na przyszłość mieć w głowie tam coś powybierane

Awatar użytkownika
Romario
Maniac Rider
Posty: 1379
Rejestracja: 21 lip 2017, 23:42
Imię: Roman
Motocykl: KAWASAKI VERSYS 650
Lokalizacja: Gdańsk
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad Benelli TRK 502 X

Postautor: Romario » 19 paź 2022, 18:11

Prim pisze:Romek, mam pytanie. Nie umiem nigdzie znaleść w czeluściach internetu tej dopuszczalnej ładowności, którą podałeś 170 kg. Nie daje mi to spokoju bo 170 kg to przeciętny jeździec z plecaczkiem ubrany od stóp do głów w ubranie motocyklowe. Czyli trzeba wychodzić z założenia że skoro to taki mały turystyk - choć to nie ma znaczenia bo jaki by nie był to jazda z maksymalną tolerancją. A przecież to pojazd dwu osobowy. Jeśli to prawda no to projektanci naprawdę się nie popisali.
Tak podpytuję bo podoba mi się "skurczybyk" a lubię na przyszłość mieć w głowie tam coś powybierane

Hejka mała poprawka 180 kg udzwigu . Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Byłem ostatnio w salonie Kawasaki tam gdzie go kupiłem .Trochę poskarżyłem się na dosyć małą ładowność . Gość na początku powiedział że to nie możliwe że tylko 180 kg .Dopuki nie sprawdził w homologacji .Reakcja aż przeklną :D .Sam się zdziwił .Na forum kawasaki pisali że już te nowe Versysy mają już ponad 200 kg ładowności .


Wróć do „Twój motocykl”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości