Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Awarie i serwis twojego motocykla.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Suzuki RM 125 - nie chce odpalać.
Zibi
Plecak
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:22
Imię: Zbyszek
Motocykl: Honda Forza NSS 125 AD
Lokalizacja: Kamieniec k/Gliwic
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Kontaktowanie:

Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Postautor: Zibi » 31 maja 2020, 16:39

Jakie powinienem sobie założyć rolki "ze skrzydełkami" do mojej Forzy 125 z 2015 i jak zmieni się przyspieszenie i max prędkość.

Awatar użytkownika
Damianci
Maniac Rider
Posty: 1567
Rejestracja: 27 mar 2018, 1:00
Imię: Damian
Motocykl: Peugeot Satelis RS 125, Brixton BX 125
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Forumowy gospodarz:

Re: Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Postautor: Damianci » 01 cze 2020, 10:33

Na to pytanie to nawet producent i dystrybutor rolek nie odpowie. Teoria mówi, że lżejsze (niż oryginalne) rolki wielokątne takie jak DrPulley albo TechPulley (ze skrzydełkami) poprawiają przyśpieszenie nie redukując Vmax. Podobno można zwiększyć Vmax, stosując te rolki o zbliżonej wadze do oryginalnych. Gwarancji na polepszenie osiągów nie otrzymasz.
Zanim spróbujesz zamówić nowe rolki, to sprawdź jakie masz obecnie w wariatorze. Nie wiadomo co poprzedni właściciel już zmodyfikował. Być może już masz rolki o innej wadze i/lub kształcie niż oryginalne. Albo wariator nie jest już oryginalny.

jPOjnDe
Road Racer
Posty: 781
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:06
Imię: Piotr
Motocykl: Honda Forza 125 2018
Lokalizacja: PL
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:

Re: Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Postautor: jPOjnDe » 01 cze 2020, 15:21

Damianci pisze:Na to pytanie to nawet producent i dystrybutor rolek nie odpowie........

Producent ani dystrybutor nie odpowie..ale ja tak.. ;)
Wiejski Chłopaku (Zbyszku) postaram się odpisać na maila bo tam pytałeś lub na priva...

Awatar użytkownika
Damianci
Maniac Rider
Posty: 1567
Rejestracja: 27 mar 2018, 1:00
Imię: Damian
Motocykl: Peugeot Satelis RS 125, Brixton BX 125
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Forumowy gospodarz:

Re: Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Postautor: Damianci » 01 cze 2020, 22:46

DjPj One pisze:Producent ani dystrybutor nie odpowie..ale ja tak.. ;)
Wiejski Chłopaku (Zbyszku) postaram się odpisać na maila bo tam pytałeś lub na priva...


Dj. Ale ty zmieniałeś rolki w nowym Multivarze :!: W Twoim przypadku zmiana poprawiła znacznie przyśpieszenie i nawet trochę Vmax. Ale nie próbowałeś zmian rolek na oryginalnym wariatorze Forzy. Więc nie wiemy jakie efekty przyniesie u Zbyszka.
U Jorga zmiana oryginalnych rolek 13 gram na Techpulley 12 gram w oryginalnym wariatorze w Kymco Downtown dała pozytywne zmiany zarówno na przyśpieszeniu i trochę na Vmax.
U mnie (Satelis rocznik 2017) zmiana oryginalnych rolek 11,3 gram na Techpulley 11 gram lub DrPulley 10 gram, ogólnie poprawiła przyśpieszenie, ale ograniczyła Vmax. Obecnie mam założone 3 oryginalne rolki okrągłe i 3 DrPulley 10 gram i mam lepsze przyśpieszenie i prędkość max. Jednak są to różnice ok. 3%. Sprawdziłem kilka konfiguracji i na razie jest to najlepsze co testowałem.
Reasumując. Nie wiemy co przyniesie zmiana u Zbyszka. Najpierw niech rozkręci i sprawdzi napęd. Teorię znamy, praktyka pokaże.

bulon123
Skuterzysta
Posty: 241
Rejestracja: 16 sie 2019, 7:12
Imię: Remi
Motocykl: Honda nc700xa
Lokalizacja: Katowice

Re: Honda Forza 125 - jakie rolki ?

Postautor: bulon123 » 02 cze 2020, 17:27

Patrząc na ceny alternatywnych rozwiązań oraz koszt rolek oryginalnych chyba lepiej inwestować w te drugie. 3% poprawy osiągów to hmm tyle co błąd pomiarowy :) Honda jest świetnym, bezawaryjnym sprzętem o przyzwoitych osiągach moim zdaniem warto trzymać się oryginalnych części i cieszyć niezawodnością.


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości