Czujnik prędkości - ślimak - jak poprawnie zamontować

Awarie i serwis twojego motocykla.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Suzuki RM 125 - nie chce odpalać.
bulon123
Skuterzysta
Posty: 241
Rejestracja: 16 sie 2019, 7:12
Imię: Remi
Motocykl: Honda nc700xa
Lokalizacja: Katowice

Czujnik prędkości - ślimak - jak poprawnie zamontować

Postautor: bulon123 » 02 sty 2020, 13:20

Mam mały problem ze swoim skuterkiem po wymianie opony (już przed wymianą czasami wariował mi prędkościomierz) przy okazji zmiany ogumienia zamontowałem nowy czujnik (ślimak) - niestety nie działa (sam czujnik jest ok - weryfikowałem temat) i tu moje pytanie - jak poprawnie zamontować ślimak na kole - wiem wydaje się to śmieszne ale być może ktoś z takim problemem się spotkał. Niestety wydaje mi się, że koło nie obraca elementem ruchomym czujnika i tu moje pytanie czy wypusty na kole mają wejść pomiędzy wypusty w plastiku ślimaka, czy bezpośrednio na nie? Mam nadzieję, że ktoś z was demontował przednie koło i będzie umiał podpowiedzieć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tom
Road Racer
Posty: 977
Rejestracja: 22 maja 2018, 11:01
Imię: Tomasz
Motocykl: Kymco Downtown 125i
Lokalizacja: Poznań
Zlot Skulsk IV:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:

Re: Czujnik prędkości - ślimak - jak poprawnie zamontować

Postautor: Tom » 05 sty 2020, 21:44

Wypusty muszą "wejść" w siebie, tym samym zakleszczą się i obracające się koło będzie Ci napędzać ślimaka.
U mnie w ślimaku są wypustki a w feldze wycięcia. Problem mam zawsze (ale to jest do ogarnięcia) ze złożeniem całości, bo muszę trzymać koło, przyciskać ślimak do koła w wycięciach, podnieść koło, wsunąć je między lagi, z drugiej strony felgi muszę podłożyć tulejkę dystansową i tak wszystko trzymając nasunąć oś. A do tego ster mi się skręca więc roboty jest u mnie z tym dużo i zawsze rzucam mięsem po garażu >:-( . Ale da się zrobić.

bulon123
Skuterzysta
Posty: 241
Rejestracja: 16 sie 2019, 7:12
Imię: Remi
Motocykl: Honda nc700xa
Lokalizacja: Katowice

Re: Czujnik prędkości - ślimak - jak poprawnie zamontować

Postautor: bulon123 » 06 sty 2020, 12:21

Ostatnio walczyłem sporo...pomaga zdjęcie zacisku i wykorzystanie podnośnika (a tak naprawdę opuszczanie). Zrobi się ciepło to jeszcze raz podejdę do tematu bo bez licznika to lipa, a nie jazda.

bulon123
Skuterzysta
Posty: 241
Rejestracja: 16 sie 2019, 7:12
Imię: Remi
Motocykl: Honda nc700xa
Lokalizacja: Katowice

Re: Czujnik prędkości - ślimak - jak poprawnie zamontować

Postautor: bulon123 » 25 sty 2020, 15:49

Temat ogarnięty. Jeszcze raz wszystko dokładnie poskładałem i zaczęło działać poprawnie. Licznik wskazuje i nie mam już problemów ze "skaczącym" po całej skali prędkościomierzem.


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości