Kawasaki bn125-naprawa silnika/skrzyni

Awarie, serwis i naprawa twojego Kawasaki 125.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Romet RSR 125 - nie chce odpalać.
Deny
Uczeń
Posty: 96
Rejestracja: 08 cze 2018, 22:21
Imię: Daniel
Motocykl: en500/tdm900
Lokalizacja: Rydzyna
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot

Kawasaki bn125-naprawa silnika/skrzyni

Postautor: Deny » 06 mar 2019, 22:59

Witam Was
W ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu postanowiłem dobrać się do silnika i trochę pogrzebać.
Najbardziej uciążliwa była jazda na 5-tym biegu ,coś powodowało głośną pracę skrzyni zwłaszcza tak do 80km/h
Był też problem nie równej pracy ciepłego na wolnych obrotach tu podejrzewałem gniazda /zawory ponieważ zaraz po zakupie
musiałem ustawić luzy zaworowe bo praktycznie nie było.
Jak się okazało nie jest tak źle .Usunąłem grubą warstwę nagaru ,dotarłem zawory i wymieniłem uszczelniacze zaworowe.
Zdziwiłem się dla czego zlany olej ma rdzawy kolor.
Po rozkręceniu kosza sprzęgłowego wyjaśniło się co zabarwiło olej ale dla czego tak skorodowało sprzęgło ?
blachy sprzęgła.jpg

Winnym głośnej piątki okazał się jeden z trybów.Udało mi się kupić kompletną skrzynię wizualnie z mniejszym przebiegiem .
piąty bieg.JPG

Wszystkie śruby na silniku były skorodowane więc pojechały do galwanizerni.Silnik pomalowałem farbą do silników firmy na "M"
Jak długo będzie dobrze nie wiem.
silnik po na moto.jpg

Po pierwszych testach wszystko ok jeździ jak dawniej i ten luksus cichej piątki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości