Suzuki Burgman UH 125A

Tutaj możesz pochwalić się swoją 125.
Regulamin forum
Ważne! Jak zakładacie tytuł swojego tematu, podajcie pełną nazwę motocykla. Przykładowo Suzuki RM 125 zamiast samo RM 125. Takie działanie porządkuje forum i zwiększy ilość odsłon waszego tematu.
Awatar użytkownika
marino166
Plecak
Posty: 33
Rejestracja: 15 cze 2017, 13:25
Imię: Mariusz
Motocykl: Minsk 125 400A
Lokalizacja: PL Pacanów

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: marino166 » 18 wrz 2018, 13:57

Dzięki Waldi za obszerne streszczenie. Chyba jednak nie mam co myśleć o Burku, szkoda, bo bardzo mi się podoba.
Satelis też w sumie fajny, tylko naczytałem się o nich sporo różnych opinii, nie zawsze pochlebnych. Na uwadze mam jeszcze Yamahę XMAX i Piaggio X10 ale tak jak piszesz, trzeba na każdego przysiąść i samemu ocenić. Gdybym tak jeszcze wszystkie te sprzęty mógł zobaczyć w jednym miejscu
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Negan

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: Negan » 18 wrz 2018, 15:02

marino166 pisze:Waldi możesz mi napisać ile masz wzrostu i jak Ci się jeździ na Burku? Ja mam 190 i 103kg wagi i przyznam że bardzo mi się te Burki podobają, myślę nad zakupem. A pytam bo dopiero się rozglądam, a jeszcze nie widziałem go na żywo. No i proszę napisz, jak jazda na Suzuki ma się do Satelisa.


Przerobiłem temat kilka lat temu. Jestem też ponadstandardowym człowiekiem (1m91, 115kg ;) ) i mój wybór padł na Satelisa. Dlaczego? Bo na innych mniejszych skuterach wysoki chłop wygląda idiotycznie.
porównywalny jest Downtown 125i, ale ma mniej miejsca na nogi.
Fajna propozycją jest Xmax, ale to skuter stylu "sportowego" a nie "kanapowego", jest bardziej twardo i mniej konfortowy.

Awatar użytkownika
marino166
Plecak
Posty: 33
Rejestracja: 15 cze 2017, 13:25
Imię: Mariusz
Motocykl: Minsk 125 400A
Lokalizacja: PL Pacanów

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: marino166 » 18 wrz 2018, 19:20

Dzięki Negan, właśnie na taki tekst czekałem
Satelis też mi się podoba, tylko wiele czytałem o ich awaryjności, a to że mechanicy nie chcą ich naprawiać, a to że części drogie itd.
Rozumiem, że masz swojego Satelisa nadal?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Damianci
Maniac Rider
Posty: 1567
Rejestracja: 27 mar 2018, 1:00
Imię: Damian
Motocykl: Peugeot Satelis RS 125, Brixton BX 125
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:
Forumowy gospodarz:

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: Damianci » 18 wrz 2018, 20:00

marino166 pisze:Satelis też mi się podoba, tylko wiele czytałem o ich awaryjności, a to że mechanicy nie chcą ich naprawiać, a to że części drogie itd.


Nie wydaje mi się, aby Peugeoty były bardziej awaryjne od innych marek. Większość Satelisów w Polsce to sprzęt sprowadzany z Francji, z dużymi przebiegami i nieznaną historią. To dlatego są opinie że coś tam się psuje. Części są może drogie, ale u Yamahy czy Hondy jeszcze droższe. Miałem nowa Yamahę MajestyS przez trzy lata i za małą boczną lampkę ledową chcieli 550 PLN, kupiłem w internecie z rozbitka za 100 pln.
Ja użytkuję nowy sprzęt Satelis 2 rocznik 2017, więc co nowe to nowe. Po przejechaniu 6000 km od początku maja tego roku, mogę powiedzieć że jest to bardzo wygodny skuter. Można tym jeździć ponad 500 km dziennie, dwa razy tego dokonałem, i na drugi dzień dalej chciałem jechać :D
P.S. Testowałem też Xmaxa rocznik 2017, który w salonie Yamahy był o 500 pln tańszy niż mój Satelis. Ale wybrałem skuter dla mnie bardziej komfortowy.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

jPOjnDe
Road Racer
Posty: 781
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:06
Imię: Piotr
Motocykl: Honda Forza 125 2018
Lokalizacja: PL
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: jPOjnDe » 18 wrz 2018, 22:03

marino166 pisze:Dzięki Negan, właśnie na taki tekst czekałem
Satelis też mi się podoba, tylko wiele czytałem o ich awaryjności, a to że mechanicy nie chcą ich naprawiać, a to że części drogie itd.
Rozumiem, że masz swojego Satelisa nadal?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Negan już sprzedał.
Co do awaryjności Satelisa to kolejne nie sprawdzone informacje - ktoś komuś coś powiedział...itd. Części co raz więcej, mechanicy narzekają na każdego maxi- skutera , bo więcej pracy ,a po drugie gó….wiedzą o tym co i jak. Podstawowe pytanie - ile masz na wydanie ...bo to podstawa .

Awatar użytkownika
marino166
Plecak
Posty: 33
Rejestracja: 15 cze 2017, 13:25
Imię: Mariusz
Motocykl: Minsk 125 400A
Lokalizacja: PL Pacanów

Re: Suzuki Burgman UH 125A

Postautor: marino166 » 19 wrz 2018, 10:07

djpj1 pisze: Podstawowe pytanie - ile masz na wydanie ...bo to podstawa .


Budżet mam jeszcze nie do końca sprecyzowany. W listopadzie/grudniu spodziewam się napływu gotówki i wtedy tak naprawdę chciałbym coś kupić. Chciałbym aby skuter nie był starszy od rocznika 2012 raczej nie kupię też nowego.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Twoje Suzuki 125”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości