J.Czorsztyńskie

Regulamin forum
Mile widziana mapka, zdjęcia i oczywiście opis.
Pisanie fajna trasa 967 jedzcie mija się z celem tego forum.
Gość

J.Czorsztyńskie

Postautor: Gość » 29 sie 2018, 14:05

Jezioro Czorsztyńskie drugie całkiem na południu jezioro, młodsze od Rożnowskiego rozciąga się w malowniczej dolinie przy granicy Pienińskiego Parku Narodowego i granicy Polski ze Słowacją. Proponowaną trasę można rozpocząć z dwóch niejako stron. Od strony Nowego Targu lub od strony Nowego/Starego Sącza. Droga 969.
Opiszę trasę jaką przejechałem od strony Sącza. Udajemy się w kierunku Krościenka n/Dunajcem. W Krościenku możemy sobie (jeśli mamy czas) odbić na Szczawnicę, gdzie w Szczawnicy znajduje się kolejka linowa na Palenicę lub udać się do końca drogą do
Nie masz uprawnien by zobaczyc link!
naj piękniejszego wąwozu w całym województwie i parku. Poza weekendem Szczawnica jak i wąwóz pozwalają wczuć się w klimat Pienin.
CAM01184.jpg

Jak już zwiedziliśmy Szczawnicę bądź nie, jedziemy dalej drogą 969 w kierunku Nowego Targu aż do skrzyżowania z drogą na Czorsztyn. Skręcamy w lewo w las, gdzie rozciągają się piękne widoki na Pieniny. Do Czorsztyna mamy jakieś 4km jednak nie warto pominąć tego miejsca. Znajduje się tu bowiem ładny zameczek Czorsztyn jeden z dwóch większych zamków nad jeziorem, bowiem po drugiej stronie jeziora niemal na przeciw niego znajduje się potężniejsza Niedzica. Skręcamy w prawo na Czorsztyn i kierując się znakami dojeżdżamy do zamku.

CAM01194.jpg

CAM01186.jpg

CAM01188.jpg

Wyjeżdzamy z Czorsztyna wracają na główna drogę do niedzicy. Znajdujemy sie niejako na terenie parku, niech nie zdziwią was znaki zakazu trąbienia. Widoki z tej części drogi są cudne, w pogodny dzień można zobaczyć Tatry z Prawej i Pieniny z lewej.
CAM01197.jpg


Pokonujemy kilka zakrętów i jesteśmy u podnóża jeziora. Tu przejeżdzamy zaporę i nie jedziemy na Słowację.
W oddali po prawej widać Niedzicę, piękny biały zamek. Ponieważ już go zwiedzałem, a w weekend jest naprawdę oblegany przez turystów, omijam go tylko podziwiając wysokie baszty.
niedzica.jpg

niedzia3.jpg

Mijamy zamek i podążamy dalej po prawej mając cały czas panoramę jeziora :) Mijamy okoliczne miejscowości i wpadam na rondo, w kierunku Nowego Targu, znów droga 969, ale nie jedziemy do Nowego T, lecz po niecałym kilometrze skęcamy znów do lasu (droga na Knurów) :) I tu super trasa, chyba ze 100 zakretów, lewo prawo, znów lewo i w lewo i potem w prawo i lewo i prawo i tak na sam szczyt góry :D właściwie przełęczy. Tu rozchodzi się mnóstwo szlaków turystycznych we wszystkie strony. Można odpocząć na leśnym parkingu. A dalej w dół kierując się w stronę Ochotnicy Górnej/Dolnej trasa bajka, ładna dolina, mniej zakrętów ale jest pięknie. Jechałem w jesieni, wokół spadały liście i szumiał wiatr, zero aut, zero ludzi, prędkość ok 40km/h.... cóż można chcieć więcej ? Można chcieć powrócić i tak też zamierzam bo fotki do tego opisu mam nędzne.
mapa.jpg

Szerokości!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „małopolskie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości