gaznik PZ26

Naprawa, serwis twojego motocykla 125
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Romet RCR 125 - nie chce odpalać.
Husarz
Plecak
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2018, 22:58
Imię: Robert
Motocykl: teraz Piaggio MP3 500cc
Lokalizacja: Polska

Re: gaznik PZ26

Postautor: Husarz » 25 maja 2018, 19:08

CICHY125 pisze: albo kupić moduł odblokowany ale czy to ma sens ??


Absolutnie nie ma.. jeżeli gaźnikowa 125 4t ma jakiś, nazwijmy to "zablokowany moduł"-co jest bardzo rzadko spotykane- to nie ma to żadnego wpływu na osiągi motocykla.. Zapobiega co najwyżej "przekręceniu" silnika i tyle. Kwestia braku kręcenia powyżej iluś tam obrotów to kwestia braku mocy nie ograniczeń konstrukcji modułu, czy innych podzespołów.. Powyżej pewnych obrotów ten silnik jest już tak słaby że takie kręcenie tylko pogarsza sprawę.

LWG.

Awatar użytkownika
CICHY125
Road Racer
Posty: 906
Rejestracja: 19 mar 2017, 19:32
Imię: Rafal
Motocykl: Honda CM
Lokalizacja: Skrzydlna
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot

Re: gaznik PZ26

Postautor: CICHY125 » 25 maja 2018, 21:38

No i mamy odpowiedź konstruktorzy tak to wymyślili i tak widać ma być. Zostaje nam lać paliwo i cieszyć się jazdą :) :)

Awatar użytkownika
radzio0983
Skuterzysta
Posty: 191
Rejestracja: 07 maja 2017, 12:24
Imię: Radek
Motocykl: Romet K125
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:

Re: gaznik PZ26

Postautor: radzio0983 » 27 maja 2018, 15:33

Piekielko95 pisze:Znaczy się ciężko to nazwać przerywanie, to tak jakby w wężyk puścić tabelek powietrza malutki. Pomyślę nad zmianą dyszy minimalnie, i jutro jeszcze może mi się uda pogadać z mechanikiem od motocykli :D No normalnie mnie to ciekawi :D A ile masz v max ? :D

..no widzisz akurat na III spotkaniu Route w Jeziorsku spróbowałem Romka z Varadero i jakimś skuterem Kymco bodajże, no i Romek doszedł do 102 km/h przy jakichś 9500obr/min jeśli dobrze usłyszałem od Jorga i spojrzałem, a ja na liczniku nie miałem nie więcej niż 90-95km/h, tyle, że to było naprawdę w dużych męczarniach no i do tego wychodzi, że mój licznik przy wyższych prędkościach przekłamuje o dziwo w dół :D ...ale takie 80-90km/h to dla niego optymalna prędkość

Piekielko95
Plecak
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:57
Imię: Karol
Motocykl: Romet soft
Lokalizacja: Przywidz
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot

Re: gaznik PZ26

Postautor: Piekielko95 » 28 maja 2018, 16:44

Przeklamuje w sesie że pokazuje 90 a jedziesz 100? :p A i pytanko gdzie namierzyć dysze do naszych gaźników? Macie może jakieś linki? Nie chce kupić źle:p Byłbym wdzięczny :p Raz licznik pokazał mi 100 km/h ale wątpię że tyle było :p

Awatar użytkownika
radzio0983
Skuterzysta
Posty: 191
Rejestracja: 07 maja 2017, 12:24
Imię: Radek
Motocykl: Romet K125
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:

Re: gaznik PZ26

Postautor: radzio0983 » 30 maja 2018, 21:30

no dokładnie...jakby linka na w srednim zakresie pracowała ok, a w dolnym i wyższym zakresie wariuje...jechałem max 85km/h a dwóch kolegów potem powiedziało mi ze było ok.95km/h ;) co do dysz to nie pomogę raczej , ale może napisz na kontakt do Rometa i może coś się wyklaruje ;) gdzieś miałem tez PDFa o naszym gaźniku , wrzuć mi na priv maila to podrzuce i może coś wymyślisz ;)


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości