Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Awarie i serwis twojego motocykla.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Suzuki RM 125 - nie chce odpalać.
tom2600
Plecak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:48
Imię: Tomasz
Motocykl: Peugeot Satelis 125
Lokalizacja: Bogatynia

Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: tom2600 » 14 mar 2018, 19:53

Witam! Po sezonie wreszcie odpaliłem skuter, pojeździłem pare chwil i okazało się że po dobrze nagrzanym silniku zaczynają wariować obroty aż w końcu silnik gaśnie. Dzieje się to tylko po całkowitym nagrzaniu silnika (kiedy temperatura jest na 4 kreski). Standardowo sprawdziłem (wybłyskałem błędy) i je skasowałem. Pokazuje się błąd 25 który oznacza "idle adaptation fault" (błąd adaptacji na biegu jałowym). Zawory wyregulowane mam wg producenta 0.10 ssący, 0.20 wydechowy. Stare paliwo zlane i zalane świeże. Co może być problemem?
Peugeot Satelis 125 2007r

Awatar użytkownika
MateuH
Easy Rider
Posty: 532
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:03
Imię: Mateusz
Motocykl: Yamaha Virago XV125
Lokalizacja: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Kontaktowanie:

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: MateuH » 14 mar 2018, 20:51

Nie wiem jak jest u Ciebie to zrobione, jak to wygląda ale sprawdzilbym zbj (zawór biegu halowego)

jPOjnDe
Road Racer
Posty: 781
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:06
Imię: Piotr
Motocykl: Honda Forza 125 2018
Lokalizacja: PL
Kawa u mnie: Tak
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Kruszwica - Dziesiąte spotkanie forumowe.:

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: jPOjnDe » 15 mar 2018, 9:03

Spróbuj zainteresować siliniczkiem krokowym - przynajmniej tak to się nazywa w autach :) bo w tych naszych Satelisach to nie wiem jaka nazwa... ;) i tak szybko Ci się nagrzewa do 4 kresek? U mnie 4 kreski pojawiają się w ciepłe dni i po dłuższej jeździe po mieście i wtedy załącza wentylator..

Awatar użytkownika
MateuH
Easy Rider
Posty: 532
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:03
Imię: Mateusz
Motocykl: Yamaha Virago XV125
Lokalizacja: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Kontaktowanie:

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: MateuH » 15 mar 2018, 10:03

Silnik krokowy = zawór biegu jałowego
Sprawdził bym jego szczelność i czy nie jest brudny. Styki a może w ogóle siadł. Na początek polecam reset sterownika. Powinno pomóc zdjęcie jednej klemy na jakiś czas i odpalenie bez gazu i pozostawienie do nagrzania. Jednak sprawdź to w necie jeszcze. Może zwyczajnie błędów nalapal. Dlatego wolę gaźniki :)

Mejko
Plecak
Posty: 68
Rejestracja: 08 wrz 2017, 20:09
Imię: Mejko
Motocykl: Peugeot Satelis rs 125 2010r
Lokalizacja: Opolskie

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: Mejko » 15 mar 2018, 18:04

Witam a jak (wybłyskuje) sie błędy i kasuje i jak sie je czyta masz opis pozdrawiam mój sat na wtrysku

tom2600
Plecak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:48
Imię: Tomasz
Motocykl: Peugeot Satelis 125
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: tom2600 » 15 mar 2018, 18:31

djpj1 pisze:Spróbuj zainteresować siliniczkiem krokowym - przynajmniej tak to się nazywa w autach :) bo w tych naszych Satelisach to nie wiem jaka nazwa... ;) i tak szybko Ci się nagrzewa do 4 kresek? U mnie 4 kreski pojawiają się w ciepłe dni i po dłuższej jeździe po mieście i wtedy załącza wentylator..

Odpalam sata, gazuje - oczywiście z głową, czekam itd aż się nagrzeje. Na trzech kreskach wszystko jest ok, dopiero kiedy wejdzie na cztery kreski to się dzieją cyrki.

tom2600
Plecak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:48
Imię: Tomasz
Motocykl: Peugeot Satelis 125
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: tom2600 » 15 mar 2018, 18:34

Mejko pisze:Witam a jak (wybłyskuje) sie błędy i kasuje i jak sie je czyta masz opis pozdrawiam mój sat na wtrysku

manetka na pełny gaz, przekręcasz zapłon, kiedy zgaśnie kontrolka EFI puszczasz manetkę i liczysz błyski. Weź kartkę, długopis i sobie zapisuje ile było błyśnięć. Procedura trwa po cztery razy. Wyłączasz zapłon i błędy się kasują. Powodzenia w liczeniu (w głowie się przewraca)

Mejko
Plecak
Posty: 68
Rejestracja: 08 wrz 2017, 20:09
Imię: Mejko
Motocykl: Peugeot Satelis rs 125 2010r
Lokalizacja: Opolskie

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: Mejko » 15 mar 2018, 19:47

Masz rozpiske ile błyśnięć jaki to błąd to znaczy np 14 błyśnięć co to oznacza i jeszcze jedno czyli żeby skasować błąd trzeba cztery razy zrobić tą procedure. ---#manetka na pełny gaz, przekręcasz zapłon, kiedy zgaśnie kontrolka EFI puszczasz manetkę i liczysz błyski.#tak dobrze myśle Dzięki i pozdrawiam. A jeszcze jedno u mnie cały czas świeci kontrolka Efi kiedyś na włączonym silniku wyciągłem przekaźnik od pompy paliwa i tak świeci ale wszystko działa może wiesz jak skasować kontrolke efi narka

tom2600
Plecak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:48
Imię: Tomasz
Motocykl: Peugeot Satelis 125
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: tom2600 » 15 mar 2018, 20:21

Przede wszystkim to powinieneś założyć nowy temat. A odnośnie pytania to 4 razy ma przejść przez wszystkie kody błędów i dopiero kiedy zgaśnie kontrolka EFI to wyłączasz zapłon. U mnie to wygląda tak że kiedy za drugim razem widzę że zapętlają się błyśnięcia to idę na spacer i wracam za jakiś tam czas. Wyłączam zapłon i po robocie. Ewentualnie procedura jest "naczynana" jeszcze raz aby zobaczyć jakie błędy się nie wykasowały, krótko mówiąc co jest zepsute.
P.S
kod 14 petrol pump fault 2 w wolnym tłumaczeniu: benzyna usterka pompy 2

tom2600
Plecak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2018, 19:48
Imię: Tomasz
Motocykl: Peugeot Satelis 125
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Spadanie obrotów na biegu jałowym Peugeot Satelis 125 2007r

Postautor: tom2600 » 26 mar 2018, 12:43

djpj1 pisze:Spróbuj zainteresować siliniczkiem krokowym - przynajmniej tak to się nazywa w autach :) bo w tych naszych Satelisach to nie wiem jaka nazwa... ;) i tak szybko Ci się nagrzewa do 4 kresek? U mnie 4 kreski pojawiają się w ciepłe dni i po dłuższej jeździe po mieście i wtedy załącza wentylator..

Przeczyściłem zawór i wszystko wróciło do normy. Natomiast dało mi do myślenia co napisałeś odnośnie szybkiego nagrzewania się silnika. Przyznam że wybłyskuje mi błąd nr 20 temperature gauge fault 3 (wskaźnik temperatury wina 3) i może to być wina czujnika temperatury silnika. Objawy? ano, kiedy wskoczy na pierwszą kreskę to trzyma i trzyma a po jakimś czasie od razu wskakuje na trzy kreski. Myślę że może być to wadliwy czujnik.


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość