Koniec Świata.

Regulamin forum
Mile widziana mapka, zdjęcia i oczywiście opis.
Pisanie fajna trasa 967 jedzcie mija się z celem tego forum.
Awatar użytkownika
PanoramiX
Road Racer
Posty: 786
Rejestracja: 04 maja 2017, 11:44
Imię: Pawel
Motocykl: Honda VT700 / Virago XV 125
Lokalizacja: ESI
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:

Koniec Świata.

Postautor: PanoramiX » 12 lis 2017, 21:47

Mityczny Koniec Świata odwiedziliśmy dwukrotnie.
Znajdziecie go na pograniczu województw wielkopolskiego i łódzkiego.

https://www.google.pl/maps/place/KONIEC ... 18.3123394

Wycieczka czerwcowa.

Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Traska asfaltowo, szutrowo, piaszczysta. Szczególnie jadąc od strony Brzeźnia - Brąszewic w woj. łódzkim. Asfalt skończył nam się dwukrotnie, ale mimo przeszkód dojechaliśmy na miejsce. Po drodze piękne widoki i jeszcze piękniejsze zapachy (Magda mówiła, że te dobiegające z niektórych zagród, nie były zbyt przyjemne. Jej "a fuj !" w interkomie, dziwnym trafem, przekładało się na manetkę i czym prędzej czmychała stamtąd). Po drodze mijaliśmy kilka tartaków leśnych i przy nich, zapachy były naprawdę bardzo pozytywne. Początkowo, aż do Brąszewic, droga rozpieszczała nasze ogumienie i amortyzatory ale później było słabo. Okropne nierówności niby asfaltu, dawały efekt zjazdu dupą po schodach... (pamiętacie to z dzieciństwa ? Wtedy to było fajne...) Nawet piękne zakręty, których było całkiem sporo po drodze, były pofalowane jak Bałtyk w czasie sztormu. Koniec województwa łódzkiego, to koniec asfaltu na odcinku ok. 5 km. Droga przez las, szuter, dziury, trochę piasku, nic się nie dzieje, prędkość 20-30 km/h. Turystykiem lub enduro, pewnie nie byłoby problemu, ale ciut słabszym czopkiem ze świeżą kierowniczką to tak właśnie jechaliśmy.
Jechaliśmy, jechaliśmy i dojechaliśmy ;) Asfalt kończy się ok 0,5 km od celu. Dalej wiedzie zwykła piaszczysta dróżka.
Normalne. Jak to na KONIEC ŚWIATA :D

Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Bardzo fajne miejsce na biwak, czy pod namiot. W zasadzie to jest całe zaplecze. Jest woda w kranie - szt. 1 Wychodek - szt. 1, zadaszona wiata na biesiadę i miejsce na ognisko. Wszystko to na fajnej polance, otoczonej lasem.

Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Zasięg gsm, jakiś tam jest, ale nie liczcie na to, że net będzie działał. Przecież to KONIEC ŚWIATA :)

W tej wersji, wybraliśmy dojazd od strony miejscowości Brąszewice, ale nie polecamy tej drogi, ze względu na częściowy, kilkukilometrowy brak asfaltu. Doskonały dojazd jest od strony Grabowa n.Prosną i Brzezin. Tutaj cały czas mamy asfalt.

mirage
Maniac Rider
Posty: 2830
Rejestracja: 07 paź 2017, 21:36
Imię: mirek
Motocykl: honda shadow vt 125 r 2000,lub odwrotnie...
Lokalizacja: konin'a okolice
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Nocleg u mnie: namiot
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Skulsk IV:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Koniec Świata.

Postautor: mirage » 12 lis 2017, 22:28

PanoramiX
KOLEJNY RAZ GRATULACJE ZA TALENT REPORTERSKI!
Gdybyś nawiązał współpracę z jakąś branżową prasą-miałbyś niewątpliwie dodatkowy zas3k kasy za reportaże!
nasuwa mi się pomysł aby utworzyć dział gdzie można by zamieszczać właśnie takie niezwykłe,śmieszne,dziwne nazwy miejscowości w naszej pięknej ojczyżnie.Sam miałbym kilka...,mogę niestety dodać załącznik jedynie w domu, z telefonu córki,ale podam wsółrzędne geograficzne-to akurat blisko mojej miejscowości... : 52,27824'N 18,11121'E
Ciekawe,prawda?Jeśli chwyci będziemy dodawać,bo przecież:Tumidaj,Próba,Zapole...pamiątka po Wielkim Cesarzu nikczemnej postury.I inne

MATRIX60MW

Re: Koniec Świata.

Postautor: MATRIX60MW » 23 mar 2022, 16:26

odgrzewamy kotleta ...

w miniony weekend na Końcu Świata oprócz motocyklistów były też przejażdżki bryczkami, ognisko itp. Niestety dotarłem już pod sam koniec

Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Nie masz uprawnien by zobaczyc obrazek!


Wróć do „łódzkie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości