Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Awarie i serwis twojego motocykla.
Regulamin forum
Ważne! Podawajcie tytuł tematu według następującego schematu: pełna nazwa motocykla - opis problemu np. Junak 121 - nie chce odpalać.
waldek40
Plecak
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:57
Imię: Waldek
Motocykl: Junak rs 125
Lokalizacja: Świecie nad wisłą

Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: waldek40 » 27 paź 2017, 19:57

Dobry wieczór. Mam parę pytań czy mógłby ktoś pomóc? Czy w junaku rs 125 żeby się dostać do filtra siatkowego oleju w celu wyczyszczenia przy wymianie oleju muszę odkręcić pokrywę sprzęgła? Czym wyczyścić filtr powietrza? jakim olejem powinien być nasączony? Przepraszam ale to mój pierwszy motocykl i to co można zrobić samemu to chciałbym się tym zająć osobiście. I jeszcze jedno czy mogę skręcić pokrywę na starej uszczelce? mam nową zamówioną ale dopiero na wtorek. A to ostatni weekend w którym mam czas aby zrobić wymianę oleju. Dziękuję z góry za pomoc i każdą przydatną sugestię. Pozdrawiam Waldek

Tempest

Re: Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: Tempest » 28 paź 2017, 11:43

wolfqanq pisze:Zanim zjawia się użytkownicy Junaków... Osobiście jestem zwolennikiem wykonywania wszystkich wymian przed rozpoczęciem sezonu...Zimuje moto w takim stanie w jakim kończę sezon.


Dokładnie tak!

Pozdrawiam!

Tempest

Re: Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: Tempest » 28 paź 2017, 11:46

waldek40 pisze:Czym wyczyścić filtr powietrza? jakim olejem powinien być nasączony? Pozdrawiam Waldek


W RSPro jak i RS nie czyścimy filtra tylko go wymieniamy, nie nasącza się go też olejem!!! Chyba że ktoś w Twoim egzemplarzu robił jakieś "druciarstwo" i dał nie oryginalny filtr tylko jakiś "tjuning stożek" :)

Pozdrawiam!

bob127
Zarząd
Posty: 3520
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:41
Imię: Robert
Motocykl: cbr 125 r i inny
Lokalizacja: Piastów
Kawa u mnie: Tak
Drobna naprawa u mnie: Tak
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:
Zlot Iłki V:
Zlot Jeziorsko VI:
Zlot Kruszwica VII:
Sulejów - Ósme spotkanie formowe.:
Bocheniec - Dziewiąte spotkanie forumowe.:
Dąbie - Jedenaste spotkanie forumowe:
Bocheniec - Dwunaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Trzynaste spotkanie forumowe.:
Gaj Stolarski - Czternaste spotkanie forumowe.:
Czerna - Pietnaste spotkanie forumowe.:
Sabatówka - Szesnaste Spotkanie forumowe:
Kontaktowanie:

Re: Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: bob127 » 28 paź 2017, 18:23

A ja robię przegląd przed zimą łącznie z wymianą oleju.Filtr powietrza tylko wymiana chyba ,że posiadasz filtr sportowy wtedy co 7-10 tysięcy czyścimy i nanosimy specjalny
olej może być bardzo podobny jak zwykły filtr nie musi być to stożek.Poznasz po tym ,że po wyjęciu będziesz miał tłuste palce.Filtr siatkowy wyczyścisz spokojnie we własnym zakresie ja stosuję od dwóch wymian tę samą uszczelkę jak nie cieknie jest dobrze.Koniecznie wyczyść też korek spustowy ma on magnes który zbiera wszystkie
opiłki metalowe pozostałości po docieraniu.Wskazane by było dobrze rozgrzać silnik
a przy spuszczaniu oleju odkręcić bagnet i na samym końcu przechylić moto w prawo i w lewo i przytrzymać w takiej pozycji.Mnie pierwsza wymiana zajęła ok 1 h
w tym wyprawa w celu rozgrzania po browar.
Pozdrawiam lwg.

Tempest

Re: Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: Tempest » 28 paź 2017, 19:16

bob127 pisze:może być bardzo podobny jak zwykły filtr nie musi być to stożek.Poznasz po tym ,że po wyjęciu będziesz miał tłuste palce..


Celowo pisałem o "stożku" bo akurat do RSPro nie ma sportowego wkładu-trzeba przycinać.. i raczej nikt się w to by nie bawił.

Pozdrawiam!

waldek40
Plecak
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:57
Imię: Waldek
Motocykl: Junak rs 125
Lokalizacja: Świecie nad wisłą

Re: Wymiana oleju-czyszczenie filtra

Postautor: waldek40 » 02 lis 2017, 18:47

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) dobrze by było gdyby był suchy filtr. Wolałbym wymienić sobie normalnie bez babrania w oleju :) tylko że w instrukcji obsługi RSa widziałem jest wszystko poinstruowane jak obsługiwać filtr nasączony olejem. także muszę sobie sprawdzić co tam u mnie siedzi :) pozdrawiam


Wróć do „Warsztat”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość