Świecące kierunkowskazy

Modyfikacje i przeróbki Hondy 125
Awatar użytkownika
PanoramiX
Road Racer
Posty: 786
Rejestracja: 04 maja 2017, 11:44
Imię: Pawel
Motocykl: Honda VT700 / Virago XV 125
Lokalizacja: ESI
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: PanoramiX » 25 wrz 2017, 14:42

Też tego nie kumam, bo w wątku powitalnym kyniu pisał coś o nadziei, że nikt tu nie będzie doradzał robienia A i zakupu większego motka. Pogubiłem się. Ale na warriora 1700, sam miałem oko :) Piękna maszyna, tylko wielka i droga w eksploatacji. Na VTXy, też mogę tylko popatrzeć, jeździć tym bym nie chciał.

Tempest

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: Tempest » 26 wrz 2017, 5:48

PanoramiX pisze:Też tego nie kumam, bo w wątku powitalnym kyniu pisał coś o nadziei, że nikt tu nie będzie doradzał robienia A .


Dlatego pytam. Tym bardziej że wymienił dość nietypowe motocykle (za wyjątkiem VTX).. Dziwne.

Odnośnie odpowiednich przepisów: Jazda motocyklem ze stale świecącym się kierunkowskazem, a który to nie ma fabrycznej i to europejskiej/polskiej na to homologacji, jest jednoznaczne z poruszaniem się pojazdem nie spełniającym norm technicznych. Vulgo: Doczepi się do tego każda kontrola policyjna i co najgorsze nici z polisy OC/AC.

kyniu
Plecak
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2017, 22:32
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honad Shadow VT125
Lokalizacja: south east

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: kyniu » 26 wrz 2017, 8:52

PanoramiX, Tempest

Dawno temu mój brat handlował motocyklami, tzn. kupował je w stanach, wysyłał do PL a ja zajmowałem się sprzedażą ...

Czasami taki motocykl sprzedawał się pół roku, a czasami rok (np. Honda GoldWing 30th Anniversary Edytion, 1800ccm, ale nia akuratnie nie jeździłem, bo mnie przerażał ten motocykl)
Więc jak już takie chromowane ślicznotki stały w garażu i wyjeżdżałem nimi na stanowisko sprzedaży, to grzechem było sie nie przejechać ...

Tylko ze wtedy byłem młodszy, miałem inne priorytety i "niewiele" do stracenia, wiec jazda "bez uprawnień" nie powstrzymywała mnie przed wypadami poza miasto ...

Teraz mam żonę, troje dzieci i może za niedługo kupie psa, więc mam dla kogo żyć ...
A że ustawodawca wprowadził przepis pozwalający na jazdę dwoma kółkami bez specjalnych kwitów (z ograniczeniem pojemności) nie zastanawiając zakupiłem największego cruser'a dostępnego z klasy 125 ...
(zastanawiałem sie jeszcze nad Hyosung GV 125 Aquila, ale ostatecznie postawiłem na znaną markę z tradycjami)

Zawsze mi się podobały cruser, choopery, ale nigdy nie miałem czasu na robienie kwitów ...
A teraz mogę mieć duży motor (z małym silnikiem ;) ) bez latania po OSK bo nie mam na to czasu ...

Rozpisałem sie strasznie, ale widzę że luźne rozmowy na technicznych tematach tu przechodzą więc proszę - moje dwa zdania ...
:)

Awatar użytkownika
PanoramiX
Road Racer
Posty: 786
Rejestracja: 04 maja 2017, 11:44
Imię: Pawel
Motocykl: Honda VT700 / Virago XV 125
Lokalizacja: ESI
Zlot Jeziorsko I:
Zlot Złoty Potok II:
Zlot Jeziorsko III:

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: PanoramiX » 26 wrz 2017, 9:47

]I wszystko jasne :-)
Nadal sprowadzacie i handlujecie ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

kyniu
Plecak
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2017, 22:32
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honad Shadow VT125
Lokalizacja: south east

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: kyniu » 26 wrz 2017, 10:00

PanoramiX
teraz trochę niekorzystny przelicznik z uwagi na kurs dolara i wyższe cła, ale jakbyś coś potrzebował to pisz na priv

Tempest
"Kolejna sprawa to takie rozwiązanie nie jest dopuszczalne w Polsce i ubezpieczyciel może tego nie uznać.."

podstawa prawna ?!?

Tempest

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: Tempest » 26 wrz 2017, 13:43

kyniu pisze:podstawa prawna ?!?


Homologacja, jej brak jest "rajem" dla ubezpieczyciela, nawet jak ktoś zrobił szkodę na Twoim pojeździe nie dostaniesz odszkodowania z jego polisy, nie wspominając o sytuacji gdy to Ty (nie daj Boże) byłbyś sprawcą..

Z zasady obecnie każda firma ubezpieczeniowa przeprowadza dokładną analizę motocykla po zdarzeniu wymagającym odszkodowania.
dotyczy to nawet takiej rzeczy jak rozmiar opon (musi być zgodny z fabrycznym rozmiarem przewidzianym dla danego pojazdu.

LwG!

Awatar użytkownika
Leszek
Uczeń
Posty: 133
Rejestracja: 15 lip 2017, 20:03
Imię: Leszek
Motocykl: Yamaha XJ900
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polkowice

Re: Świecące kierunkowskazy

Postautor: Leszek » 30 wrz 2017, 17:57

Nie wepchnie się 2 włóknikowej żarówki do kierunków. Niema wystarczającej ilości styków ani przewodów, trzeba przerabiać


Wróć do „Tuning Honda 125”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości